Peter Hladký: Patrícia Šuráňová Karvašová a BB Band na jazzovom festivale

Tretí deň 27. ročníka medzinárodného jazzového festivalu United Europe Jazz Festival Banská Bystrica otváral koncert Patrície Šuráňovej Karvašovej a BB Bandu. Patrícia je dcérou Jozefa Karvaša, známeho banskobystricého džezmana, ktorý bol zakladateľom medzinárodného dixielandového festivalu, z ktorého neskôr vznikol terajší United Europe Jazz Festival. Festival sa koná v rovnakom čase v štyroch mestách V4, v Haradci Králové v Českej Republike, v Šalgotariáne v Maďarsku, v poľskom Krakove a u nás, v Banskej Bystrici. V každom festivalovom meste sa na koncertoch predstavia skupiny zo všetkých štyroch festivalových krajín.

Patrícia má veľkú zásluhu na tom, že sa jej po úmrtí Jozefa Karvaša podarilo znovu dať dohromady BB Band a opäť ho predstaviť na festivale. Skvelí hudobníci sa na festivale predstavili v zostave František Škoda – piano, Peter Kollárik – trúbka, Pavol Pondelík – tenor saxofón, Richard Novotný – trombón, Peter Šuráň – gitara, Martin Javorčík – basgitara, Peter Gogola – bicie a Patrícia Šuráňová Karvašová – spev.

Koncert bol výborný, námestie zaplnené džezovými fanúšikmi si užívalo dobrý džez, spev Patrície, ale aj jej uvádzanie skladieb a rozprávanie.

Fanúšikovia Patrície Šuráňovej Karvašovej a BB Bandu sa tešia na ich ďalšie koncerty v Banskej Bystrici.

V Banskej Bystrici, 29. apríla 2023

Text ©Peter Hladký

Foto ©Peter Hladký

Blog Peter Hladký

info@bbband.sk